preloader

خصوصیات یک لبخند زیبا چیست؟!

  • خانه
  • -
  • دسته‌بندی نشده
  • -
  • خصوصیات یک لبخند زیبا چیست؟!
 خصوصیات یک لبخند زیبا چیست؟!

تاثیر یک لبخند زیبا بر چهره ی هر فرد شاخصه ای است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. لبخندی زیبا که امروزه همه آن را به لبخند هالیوودی می شناسند، سال ها فکر افراد زیبا جو را درگیر خود کرده حالا اینکه اگر به پیشینه ی تاریخی باز گردیم در استخوان های مومیایی پیدا شده در جهان آثاری از ارتدنسی در آن ها به چشم می خورد.

با یک طراحی لبخندی زیبا و اصولی، شما می توانید در حرفه و زندگی شخصی بسیار موفق تر باشید چرا که با اعتماد به نفس بسیار بالاتری ، صحبت می کنید، لبخند می زنید و اشخاص دیگر نیز این اعتماد به نفس را در شما انعکاس خواهند داد. در کل یک لبخند زیبا و برازنده شما را هم از لحاظ زیبایی و موقعیت اجتماعی زیبا تر و موفق تر می سازد .

اصل یک لبخند زیبا و اصولی چگونه است؟

 ۱. دیده شدن 4 دندان جلو در فک بالا و پایین

در هر شخص بصورت طبیعی باید همه ی طول ۴ دندان بالایی فک بالا دیده شود، این شاخصه به معنای داشتن لبخند زیبا و جوان است. یکی از نشانه های افزایش سن، کمتر دیده شدن 4 دندان بالایی فک بالا است. به صورتی که با  زیاد شدن سن شخص بتدریج  میزان کمتری از این دندان ها زمان لبخند زدن دیده می شوند. بنا به توضیحات بالا یدا شدن دندان های قدامی یکی از شاخصه های افراد جوان است.

در کل میزان دیده شدن دندان های ثنایا در مردها نسبت به زنان کمتر می باشد. مردان درزمان لبخند زدن نسبت به زنان  ،دندان های ردیف پایینی بیشتر دیده می شوند. میزان دیده شدن دندان های ۴ دندان بالایی هر فک (ثنایا) تحت تاثیر عوامل دیگری هم هست :

1 ردیف  بودن دندان ها

2 رنگ دندان ها(نسب سفید یا زرد شدن دندان ها نسبت به عوامل)

3  ابعاد دندان ها از لحاظ بزرگی یا کوچکی  آن ها و مسئله مهم دیگر اینکه فرد تا چه حدی دارای اعتماد به نفس است که در موقع لبخند اجازه نشان  دادن دندا ن های خود را بدهد.

4  و….

۲مقدار پیدا شدن لثه ها

لثه سالم  به معنای داشتن رنگ لثه صورتی روشن ، در این صورت دیده شدن حاشیه لثه به زیبا تر شدن لبخندتان کمک به سزایی می کند. لثه هایی که دارای رنگ قرمز ، تورم ،  خونریزی ،بد رنگ ، دارای تاول و یا لثه های تحلیل رفته را نمی توان گفت که سالم و یا زیبایی دارا هستند .  بالا و کنار لثه ها و بصورت کلی کیفیت و کمیت لثه شما ، شاخصه ایی است که هر بیننده ای را ناخود آگاه تحت تاثیر قرار می دهد. میزان دیده شدن لثه ها در حد نرمال باعث زیبایی شما می شود، کمی بیش از حد طبیعی باعث به تحت شعاع قرار دادن دندان ها شده و اگر از شکل طبیعی خود فاصله بسیاری بگیرد منجر به از بین رفتن روح لبخند شما می شود.

۳- قوس لبخند

قوس لبخند ایده آل دارای 2 قسمت با رابطه ی بسیار نزدیک نسبت به یکدیگر است. قوسی که از متصل شدن لبه دندان های ثنایای بالا ایجاد می شود و قوسی که در زمان لبخند بر روی لب پایین تشکیل می شود. ارتباط این دو قوس در هنگام لبخند هماهنگی و موازی بودن آن ها است. و این را می توان هنر یک دندانپزشک قابل و هنرمند است که در طراحی لبخند این توازی را مد نظر قرار دهد.

۴-وسعت لبخند

هر مقدار عرض لبخند وسیع تر باشد ،تاثیر آن در شخص بیینده مثبت تر است. وسعت لبخند از طریق پهنای قوس فک بالا معین می شود. (پهنای قوس فک بالا به کمک نحوه کنار هم قرار گرفتن دندان ها  بوجود می آید.)  برخی افراد دارای قوس دندانی که جای کمی در دهان دارند و یا جمع شده هستند بنابراین در هنگام لبخند فقط دندان های قدامی دیده شده و دندان های خلفی در داخل و خلف دندان های جلویی قرار می گیرند که این صلا خوب نیست. در یک لبخند  ایده آل، شما در هنگام لبخند می توانید دندان های آخری (آسیاب کوچک) را در طرفین لبخند مشاهده کنید. میزان پهنای لبخند بر اساس فاکتورهای بیولوژیک تعیین می شود اما میزان پهنای لبخند به جثه افراد ربطی ندارد. اما نحوه قرارگیری دندان ها بر روی قوس فک بالا با هنر دست یک دندانپزشک ماهر زیبایی قابل درست شدن و زیبا شدن است.

دندانپزشک زیبایی چه کسی است ؟

در اصل می توان گفت دندانپزشک زیبایی همان دندانپزشک ترمیمی است که بسیار قوی با مفهوم زیبایی دندان، طراحی لبخند زیبا، و  انواع مورد های دندانپزشکی مهارت و آشنایی دارد. سطح بالایی از مهارت های زیبایی شناختی داشته و ظرفیت ها و درک بصری روش های مختلف ترمیم زیبایی را بداند تا بتواند در جلسات مشاوره با طرح درمان مناسب به شما این اطمینان را دهد که به نتیجه ی مطلوب خود و لبخند زیبای دلخواه خود دست پیدا می کنید. پیشنهاد میکنم برای درک و دیدن  بیشتر در این زمینه و نکته های مربوط به یافتن دندانپزشک زیبایی خوب در اصفهان  به مقاله ی مربوطه به دندان در  در سایت ما دیدن فرمایید.

گروه گردشگری سلامت دلوامد همراه با تضمین سلامت شما در  کنار مجرب ترین کادر درمان و توریسمی، شما را در تمام لحظات سفر و درمان همراهی می کند اعتماد بلند مدت شما سرمایه و اعتبار ماست.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

عضویت در
خبرنامه سایت

*** عضویت در خبرنامه سایت

دلوامد راهی برای معرفی شما به پزشکان ،بیمارستان های با کیفیت وعالی ایرانی است.
شما به منظور دریافت خدمات پزشکی ودرمانی وزیبایی به ایران زیبای ما سفر میکنید.
دلوامد هم قدم باشما درکنار خدمات درمانی ،برای شما خدمات فوق العاده اقامتی ،گردشگری برای آسایش وآرامش روحی شما عزیزان را فراهم آورده است.

تماس با ما

آدرس :

خیابان میرفندرسکی نبش چهارراه هلال احمر پلاک ۱ طبقه دوم واحد ۴

شماره دفتر مرکزی اصفهان : ۱۰-۰۳۱۳۶۶۱۹۶۰۸

شماره دفتر تهران : ۰۲۱۲۸۴۲۳۸۹۷

فکس : ۰۲۱۴۳۸۵۲۳۴۹

شماره های مرتبط

مدیرعامل: ۰۹۱۳۶۹۰۰۱۳۲

رئیس هیئت مدیره: ۰۹۱۳۶۹۰۰۱۸۲

مدیر فروش: ۰۹۹۱۵۲۱۱۱۶۷

مدیر داخلی: ۰۹۹۱۵۲۱۱۱۶۸

ایمیل : info@delvamed.ir